KONST / Litografier / Färglitografi 14976326
*
nr 1497 6326
Roland Jonsson
(f. 1958), Sverige
Signerad, numrerad 254/310, fågel. Färglitografi, bildmått: 40x49 cm, yttermått inklusive ram: 60x68 cm
Roland Jonsson, svensk bildkonstnär född 1958 i Almunge, Uppsala.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 oktober 2022
kl 18:51:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/10 18:16:45
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Roland Jonsson
Roland Jonsson, svensk bildkonstnär född 1958 i Almunge, Uppsala.
Läs mer om Roland Jonsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv färglitografi fågel fågelmotiv fåglar grafik litografi litografier litografiskt blad roland jonsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:37
-
8372 Färglitografi
Åke Westin "Havet". Signerad, numrerad 42/350. Fär..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:21
-
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:35
-
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:28
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:45
*
Roland Jonsson
Roland Jonsson, svensk bildkonstnär född 1958 i Almunge, Uppsala.
Läs mer om Roland Jonsson
nr 1497 6326
Roland Jonsson
(f. 1958), Sverige
Signerad, numrerad 254/310, fågel. Färglitografi, bildmått: 40x49 cm, yttermått inklusive ram: 60x68 cm
Roland Jonsson, svensk bildkonstnär född 1958 i Almunge, Uppsala.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 oktober 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/10 18:16:45 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Roland Jonsson
Roland Jonsson, svensk bildkonstnär född 1958 i Almunge, Uppsala.Läs mer om Roland Jonsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv färglitografi fågel fågelmotiv fåglar grafik litografi litografier litografiskt blad roland jonsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:37 -
8372 Färglitografi
Åke Westin "Havet". Signerad, numrerad 42/350. Fär..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:21 -
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:35 -
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:28 -
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:45